Lajmet


Kandidati për President të Maqedonisë, Stevo Panderovski, mbajti ligjëratë për studentët e Universitetit AAB

23.04.2014

Në një ligjëratë para studentëve të Univeristetit AAB, kandidati për president të Maqedonisë nga radhët e LSDM-së, Stevo Panderovski, tha se shqiptarët dhe maqedonasit duhet të gjejnë një mënyrë kompromisi që të punojnë së bashku për t’u integruar në Bashkimin Evropian.më shumë

Studentët e Universitetit AAB vizituan Kuvendin e Kosovës

22.04.2014

Një grup studentësh nga Universiteti AAB qëndruan sot në Kuvendin e Kosovës. Studentët e vitit tretë dhe të katërt të Fakultetit Juridik nga Universitetit AAB, në Kuvend republikan ndoqën një ligjëratë nga kryetari i Komisionit për Legjislacion, Arben Gashi.më shumë

Mustafa: Në programin qeverisës të LDK-së, arsimi i lartë privat është i barabartë me arsimin publik

19.04.2014

Në qoftëse një institucion publik mund të jetë universitet, mund të jetë universitet edhe një institucion privat. Kështu u shpreh kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një ligjëratë para studentë të Universitetit AAB.më shumë

KV Universiteti AAB mposhti KV Prishtinën me rezultat 3:0

18.04.2014

Në kuadër të javës së XVI, në ndeshjen edjeshme në Supërligën e Volejbolllitn të Kosovës -konkurrenca e femrave, vashat e Universitetit AAB mposhten ato të Prishtinës me rezultat 3:0 në sete.më shumë

previous

1-5 Nga 552

next